2010. március 27., szombat

Hová jutottak? - Kapuvári lányok sikere

A kapuvári Felsőbüki Nagy Pál gimnázium lányai nyerték a megyei amatőr kézilabda bajnokságot.

A gimis lányok az amatőr kézilabda IV. (1995-96-os születésűek) korcsoportjában indultak. (A bajnokságot megyei szintig rendezik.)
A körzeti versenyben a Kapuvár Térségi Általános Iskola és Pedagógiai Szakszolgálattal (vagyis a Széchenyi és Pátzay közösen) és a Beledi Mikrotérségi Általános MűvelődésiKözpont Általános Iskolával játszottak. A megyei elődöntőbe a gimi jutott tovább.
A megyei elődöntőt Beledben rendezték, résztvevők: Felsőbüki, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Közoktatási Központ (Csorna) és Általános Iskola Hegykő.
"Szoros küzdelemmel, de ezt is sikerült megnyernünk" - tudtuk meg Timár Orsolya testnevelőtől.
A megyei döntőt Kimlén vívták a csapatok (febr. 24). A gimisek ellenfele volt a kimlei Nemzetiségi Általános Iskola, és az ásványrárói Somogyi József Általános Iskola. Végül a kapuvári Felsőbüki Nagy Pál gimnázium lányai nyerték a megyei amatőr kézilabda bajnokságot.
"Kapusteljesítményünknek és a mezőnyjátékosok összeszokottságának köszönhettük az eredményt" - fogalmazott a gimnazista lányok felkészítője, Timár Orsolya.